Potni nalog mora vsebovati določene stvari, da je veljaven in da ga davčni inšpektorji označijo za ustreznega. Po navadi so davčni inšpektorji še zelo pozorni tako na doslednost kot tudi na primernost pri obračunu in pisanju potnih nalogov.
Potni nalog pa mora vključevati namen oziroma cilj potovanja; podatek o tem, kaj je obiskal zaposleni oziroma česa se je udeležil, če se je pridobival kakšen posel in pa osebo ali organizacijo, s katero je sklepal posel, potem je pomembno, da je navedeno, če je obiskoval kakšnega poslovnega partnerja in pa tudi, če se je odpravil v dobavo oziroma nabavo in če je bila le ta opravljena. Pomembno pa je tudi, da so informacije točne, jasne in natančne. Zaradi tega morajo biti v potnem nalogu napisana točna imena sejmov ali prireditev, specifičen posel, pogodba ali naročilo, zaradi katerega je bil zaposleni na službenem potovanju, natančno mora biti opredeljen tudi poslovni partner, ki ga je zaposleni obiskal in pa pomembna je navedba dobave ali nabave izdelka ali storitve, ki mora biti jasno opredeljena.
Potni nalog mora prav tako vsebovati datum in tudi uro, ko je zaposleni odšel in enak podatek za takrat, ko se je zaposleni vrnil. Če zaposleni potuje z avtom, mora potni nalog vsebovati registrsko številko službenega ali osebnega avtomobila. Poleg tega je pomembno, da je točno zapisana kilometrina, ki jo je opravil.
Poleg tega je na ustrezno izpolnjenem potnem nalogu tudi podpis predlagatelja, odredbodajalca in pa žig podjetja. Potni nalog lahko vsebuje tudi priloge, ki dokazujejo, da se je službeno potovanje zares zgodilo. Kot primer priloge lahko navedemo kakšen račun.
Potni nalogi pa morajo vsebovati še nekaj drugih podatkov, kot na primer številko in datum potnega lista, bolj natančna navodila o izpolnjevanju le-tega pa lahko prejmete v službi ali pa na internetu.