Naša ekipa Omisli.si je že preverila tega ponudnika, zato mu lahko zaupate. Preverili smo:
PREZRAČEVALNI SISTEM LUNOS:
KATERE MODELE SISTEMOV NUDIMO?
PRIMERNI SO ZA:
Prezračevalni sistemi LUNOS so cenovno ugodni in izjemno enostavni za vgradnjo.
Odlična odzivnost. Prišli kot smo se zmenili, naredili in počistili za seboj. Pohvalno.
Vse je bilo vredo..hitra montaža..sistem deluje dobro..osebje prijazno.......
TOP 10 izbor najboljši ponudniki za prezračevanje je narejen na podlagi ocen preteklih strank in preko 43 drugih dejavnikov kvalitete, ki vplivajo na Omisli.si rang za leto 2023. Seznam osvežimo vsak dan.
Če poznate ponudnika za prezračevanje in menite, da manjka na seznamu, mu posredujte to povezavo.
To je postopek dovajanje svežega zraka v notranji prostor in odvajanje nečistega v zunanjost.
Posameznik dan danes preživi skoraj 90% svojega življenja v zaprtih notranjih prostorih, zato je še kako pomembno, da se omogoča dovod kvalitetnega čistega zraka.
Poleg blagodejnega učinka na zdravje pa prezračevanje prostora zmanjša možnost nastanka plesni.
Lokalni sistem nadzoruje pretok zraka v določenem prostoru. Centralni prezračevalni sistem pa nadzoruje prezračevanje skozi celoten objekt.
Prezračevalni sistemi omogočajo dovajanje svežega, čistega zunanjega zraka v notranje prostore, brez da bi morali odpreti okno.
Poznamo prezračevanje brez rekuperacije, lokalno prezračevanje z rekuperacijo in centralno prezračevanje z rekuperacijo.
Centralni prezračevalni sistem so zaradi svoje zahtevne vgradnje primerni predvsem za novogradnje in se jih načrtuje že v začetni fazi projekta.
S kakovostnim prezračevanjem se znebimo težav z neprijetnim vonjem, slabim zrakom, vlago in plesnijo. Naprednejši sistemi so lahko celo bolj učinkoviti, kot če za zračenje skrbimo sami z odpiranjem vrat ali oken. Samodejno prezračevanje, reden dotok svežega zraka in odvajanje notranjega zraka, uravnavanje vlage in preprečevanje težav s plesnijo so le nekateri razlogi, zakaj se odločiti za prezračevanje vašega doma s prezračevalnimi sistemi.
Rekuperacija je energijsko učinkovita izmenjava zraka v prostoru. Je proces vračanja energije ali toplote v stavbo in poteka v rekuperatorju prezračevalne naprave. V rekuperatorju se energija notranjega zraka prenese na čist zunanji zrak, brez da bi se med procesom pomešala. Z rekuperacijo zmanjšamo potrebo po gretju notranjega zraka in s tem zmanjšamo stroške gretja. Poleg tega, da sistem porabi malo energije, je tudi zelo tih in nepremičnini s svojimi dobrimi učinki ohranja vrednost.
Cena prezračevalnega sistema je odvisna od velikosti, kompleksnosti in tipa sistema. Sistemi brez rekuperacije so enostavnejša in cenovno ugodnejša rešitev, vendar pa energetsko manj učinkoviti in bolj potratni.
Najprej je pomembno vedeti, ali se boste odločili za lokalno ali centralno prezračevanje. Pomemben dejavnik, ki določa končno ceno je kakšen rekuperator izberete, kakšne so njegove zmogljivosti in za katerega proizvajalca se odločite. Višino skupnega zneska določa tudi velikost objekta in seveda cena montaže.
Ker pa je prezračevalni sistem z rekuperacijo energetsko učinkovita naložba, se lahko potegujete za subvencijo eko sklada, ki vam povrne do 20% investicije.
Da se lahko potegujete za eko sklad subvencijo mora biti toplotni izkoristek rekuperacije toplote naprave za centralno prezračevanje biti vsaj 80%. Naprave za lokalno zračenje, pa morajo imeti toplotni izkoristek vsaj 70%
Na podlagi izjave o skladnosti in podatkovnega lista naprave, je skladno z Delegirano uredbo Komisije preverjena ustreznost le te. Nepovratna finančna spodbuda se dodeli za nakup in vgradnja prezračevalne naprave za lokalno in/ali centralno segrevanje, s sistemom za rekuperacijo toplote.
Eko sklad vam omogoča subvencijo z nepovratnimi sredstvi, če se držite predpisanih standardov novodobne gradnje. Z obnovo po predpisih in urejeno rekuperacijo , bo vaša hiša zadržala do 80% več toplote in energije. Poleg upravičenosti do nepovratnih sredstev, ki jih nudi eko sklad, boste imeli manjše stroške ogrevanja, manj prepiha, rekuperacija pa vas bo oskrbovala s svežim zrakom, ki bo izboljšalo kvaliteto bivanja.
Higrosenzibilno prezračevanje je prisilno prezračevanje večstanovanjskih objektov. Je tehnološko dodelan sistem, primeren posebej za sanacije starejših stavb. Uporablja se tudi takoj po izgradnji novih objektov, saj omogoča hitrejše sušenje. Vgradnja je enostavna, prav tako vzdrževanje. Njegov edini električni porabnik so ventilatorji, vse ostalo deluje samodejno. Poleg svojih prednosti, pa ima higrosenzibilno prezračevanje tudi svojo pomanjkljivost in to je da nima možnosti rekuperacije odpadne toplote. Kljub tej pomanjkljivosti, je sistem tako napreden, da je energetska izguba minimalna.
Pri procesu higrosenzibilnega prezračevanja, svež zrak prihaja v prostor skozi tako imenovane rozete s higrosenzibilnim trakom. Vgradi se jih v zgornji del okenskega okvirja. Porabljen zrak prostor zapusti skozi režo pod vrati, kjer potem potuje do (sanitarnih ali kuhinjskih) obratov, kjer se nahajajo ventilatorji ali nape, ki neprestano delujejo. Ti ventilatorji so tudi edini porabnik električne energije pri tovrstni obliki prezračevanja.
Rekuperacija je energijsko učinkovita izmenjava zraka v prostoru. Je proces vračanja energije ali toplote v stavbo in poteka v rekuperatorju prezračevalne naprave. V rekuperatorju se energija notranjega zraka prenese na čist zunanji zrak, brez da bi se med procesom pomešala. Z rekuperacijo zmanjšamo potrebo po gretju notranjega zraka in s tem zmanjšamo stroške gretja. Poleg tega, da sistem porabi malo energije, je tudi zelo tih in nepremičnini s svojimi dobrimi učinki ohranja vrednost.
Potreba po takšnih prezračevalnih sistemih je nastala zaradi pogojev varčevanja z energijo v zgradbah. V novogradnjah s sodobnimi vrati in okni, ki močno tesnijo, imajo nizko zračno prepustnost. Ker zračenje lahko pomeni energetsko izgubo, vloženo v ogrevanje zraka, je sistem prezračevanja z rekuperacijo, rešitev, ki se jo lahko izvede tudi na že obstoječih objektih. Sistem se lahko namesti po celi hiši ali lokalno, samo v enem prostoru.
To je iz vzporedno položenih plošč sestavni del prezračevalne naprave. Preko teh plošč se prenaša iz toplejšega objekta na hladnejšega. Rekuperator ima lahko od ene do tri rekuperativne enote.
V stari hiši je v večini nujna izdelava rekuperacije, ko se obnovi fasada ali menjajo okna, ker hiša postane bolj zrakotesna. Zaradi bolj tesnih oken, zrak čez hišo ne pretaka več tako dobro in začne se pojavljati vlaga, plesen in neprijeten vonj, ki otežuje dihanje, v skrajnih primerih so ogroženi ljudje, ki so nagnjeni k alergijam in boleznim.
Filtri omogočajo zvočno izolacijo, oziroma predor zvoka v hišo. Vstop v hišo pa preprečijo tudi pragu, sajam in ostalim nevarnim mikrodelcem, zato je zrak vedno čist in svež.
Nujna je kadar se po obnovi stare hiše kakovost bivanja, zaradi slabšega prezračevanja, poslabša do te mere, da je ogroženo zdravje stanovalcev, saj vlaga in plesen povzročata zdravstvene težave.
Z rekuperacijo si zagotovite, konstantno temperaturo vhodnega zraka in neprestano prezračevanje hiše. Vhodni zrak je vedno čist, brez prahu in nevarnih mikro delcev.
Prezračevalni sistemi z rekuperacijo omogočajo zaščito pred motečimi zvoki iz okolice in ohranja vašo zasebnost. K prednosti lahko štejemo tudi varnost, saj lahko zračite tudi, ko vas ni doma, brez skrbi, da bi kdo imel dostop do notranjosti vašega doma.
V kleteh in kletnih prostorih se velikokrat nabira vlaga na stenah, kar se lahko poslabša z nepravilnim prezračevanjem, ki lahko dodatno dovede kondenziran zrak. Da bi se izognili nastajanju plesni, je potrebno vlažen zrak nadomestiti s suhim. Ko je zunaj zrak hladnejši, je smiselno prezračevati, saj vsebuje manj vodne pare.
Plesen na steni? Na nastanek plesni vplivajo trije dejavniki:
1) Količina vlage v prostoru.
2) Temperatura prostora.
3) Temperatura površine, kjer vlaga kondenzira.
Če želite preprečiti plesen na steni, se posvetite vsaj enemu izmed naštetih dejavnikov.
Prezračujete lahko ročno ali pa mehansko. Glede na vaše potrebe in zmožnosti, se izbere rešitev, ki vam najbolj ustreza. Spodaj bom na kratko opisal različne alternative.
Povprečna 4-članska družina s tuširanjem, kuhanjem, dihanjem, raznimi rožami, akvariji ipd. ustvari okoli 10l vlage v prostoru.
Če nimamo vgrajenega prezračevalnega sistema, je potrebno to vlago odpraviti ročno, sicer se le ta kopiči in prej ali slej se bo pojavila plesen.
Kako pravilno prezračevati? Stalno odprto okno na kip bo dodatno pripomoglo k nastanku plesni. S tem namreč podhlajujete stene in pospešujete pogoje za kondenzacijo.
Zato se prezračevanja lotite po spodnjih navodilih:
Prezračujemo tri do štiri krat dnevno, predvsem takrat, ko prihaja do povečanja vnosa vlage. Na primer kuhanje, sušenje perila, tuširanje…
Prezračujemo pri povsem odprtih oknih do 5 min. Najbolje je ustvariti prepih.
Na ta način boste le zamenjali vlažen zrak v prostoru, ne boste pa ohladili sten.
Lahko prezračujemo tudi pozimi, ko je zunaj 95% vlaga? Seveda!
V zimskem času je absolutna vlažnost zunanjega zraka nizka in v ogrevanem prostoru lahko sprejme precejšno količino vlage.
Pozimi boste uspešno prezračevali, četudi bo zunaj preko 95% vlažnost.
Ob zadostnem ogrevanju in pravilnem prezračevanju, lahko na ta način preprečimo prekomerno navlaževanje in nastanek površinske kondenzacije.
Tu govorim o sistemih, ki so nekako avtomatizirani. Na voljo so:
a) Razvlažilniki prostorov
b) Ventilatorski prezračevalni sistemi
c) Rekuperacijski sistemi
Razvlažilniki so super rešitev. Učinkovito vlečejo vlago nase in jo odvajajo iz prostora.
Slabosti:
Povzročajo hrup. Težko ga boste imeli recimo vklopljenega v spalnici.
Delujejo dokaj lokalno. Če imate nekoliko razvejan tloris, ga boste morali premikati iz prostora v prostor.
Ventilatorski sistemi. Sem prištevam razne ventilatorje v kopalnicah, nape in tudi razne izvedenke ventilatorjev, ki se montirajo direktno na zunanjo steno in stalno izmenjujejo zrak v prostoru.
Delujejo tako, da popolnoma zadovoljivo in lahko preprečijo plesen.
Rekuperacijski sistemi. Gre za napravo, ki po razvodnih ceveh izmenjuje sveži zrak z notranjim, pri tem pa ohranja toploto segretega prostora.
Toplotne izgube so tako minimalne. Sistem je neslišen in tudi ni občutka kakšnega pihanja.
Plesen na steni je zelo moteča tako z vizualnega kot zdravstvenega vidika.
Odpravljanje pa je učinkovito z odpravo vzrokov in prezračevanjem. V kolikor zadostno ogrevanje in prezračevanje ni dovolj, se lahko vzroki najdejo v neustrezni sestavi gradbene konstrukcije in toplotnih mostovih.
Montaža prezračevanja oziroma prezračevalnega sistema je inštalacija prezračevalne enote v objekt ali prostor. Montažo se izvede med izgradnjo ali obnovo objekta.
Montažo prezračevalnega sistema lahko izvedete sami, vendar lahko pri tem pride do zapletov, zato to delo raje prepustite strokovnjakom inštalaterjem.
Nova okna in vrata bodo bolj zrakotesna, kar pomeni, da bo zrak po hiši krožil slabše, vlaga pa se bo zadrževala v prostorih in na steni ter povzročala nastanek plesni. Da bi se temu izognili, je rešitev montaža prezračevalnega sistema, kar pomeni, da se v objekt vgradi prezračevalni sistem, ki poskrbi za pravilno kroženje zraka v prostoru in med njimi.
Če stanujete na obali in potrebujete storitev montaža prezračevanja se lahko obrnete na naslednje inštalaterje:
Elektromehanika, Vlado Bucaj s.p. Proterm.ic inštalacije, Igor Čurin s.p. Koinstal inštalacije in trgovina d.o.o. PDC, inženiring, trgovina in storitve, d.o.o. Strojne instalacije, Aleš Glavina s.p. Montaža klimatskih naprav Franko Ferfolja s.p. AM-status, inženiring, instalacije, trgovina d.o.o. Vzdrževanje objektov in hišniška dejavnost, Borut Rustja s.p. Elektromar, Edvard Mermolja s.p., elektroinštalacije Interstal Deni Furlan s.p.
Obstajajo hibridni, naravni in mehanski sistemi, ki se delijo na sisteme z in brez rekuperacije toplote. Prezračevalni sistemi se delijo tudi na centralne in lokalne sisteme. Vsak sistem ima svoje prednosti in slabosti, ki se razlikujejo glede na objekt. Zato se je o izbiri najbolje posvetovati s strokovnjakom.
Če stanujete v Ljubljani in potrebujete storitev inštalacija prezračevanja se lahko obrnete na naslednje inštalaterje:
Tehno - san, Anes Šabić s.p. Remih inženirning, d.o.o. Energa sistemi d.o.o. Lunos d.o.o. Bag d.o.o. Klima elektro, inšatalcije, servis in druge storitve, Kip-dimniki, d.o.o. Strojne inštalacije Primož Sešek, s.p. Mat-tech, Matic Škala s.p. Dines d.o.o.
Z podjetjem GRUDing energetske rešitve, Kristian Gruden s.p., smo uspešno sodelovali že pri večih projektih. Odlikuje ga odzivnost, spoštovanje rokov, kvaliteta in konkurenčna cena.
Kakovostna in hitra izvedba. Dobro razmerje med ceno in kvaliteto. Prijazen izvajalec, ki se drzi dogovorjenega. Priporocam.
vse je super
Zanesljiva in hitra montaža. Ugodna cena. Odlična izvedba in montaža
Zelo strokovno, vse super
Deluje nad pričakovanji.
Smo zelo zadovoljni.
Dobili smo kar smo potrebovali, zaradi vlage.
Vse OK. nimamo pripomb
Dela brezhibno. Smo zadovoljni.
Kvaliteta dela
Dobra predstavitev projekta, korekten predračun, vgrajen kvaliteten mateial, izdelano na dogovorjeni rok, po opravljenem delu počistijo za sabo, nudijo ustrezno razlago in predstavitev kako se upravlja z vgrajeno napravo. V primeru zaostavitve sistema nudijo takojšen servis in so dosegljivi 24 ur na dan.
Priporočam, da jih kontaktirate, da vam izvedejo napeljavo za centralno ogrevanje ali pa obnovijo obstojeci sistem ogrevanja z novejšim-sodobnejšim.
S projektom, ki so mi ga predstavili in vgradili sem zelo zadovoljen in ni mi žal da sem jih izbral za izvajalca !!
Vgradili so mi toplotno črpalko zrak/voda Vaillant in talno gretje
Vse je bilo kot dogovorjeno.
Ko potrebujete storitev, pošljite povpraševanje, ki ga posredujemo lokalnim ponudnikom, ki jim zaupamo.
Kmalu boste prejeli ponudbe kvalificiranih ponudnikov, ki so na voljo.
S pomočjo prispelih ponudb, mnenj preteklih strank in svetovalca Omisli.si izberite vam najboljšega ponudnika.
Iščete delo in si želite več zaslužka?
Včlanite se v največji posredovalnik povpraševanj in ponudb v Sloveniji.
Brezplačen vpis, zato pohitite z registracijo.